pomóż swoim klientom

podnieś swoją efektywność i satysfakcję zawodową

Weź udział w szkoleniu

bezradność
symulacja sesji terapeutycznej

TERAZ: 0zł
Szkolenie bezpłatne

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie kierujemy do psychoterapeutów oraz osób, które w swojej pracy wykorzystują interakcje o charakterze pomocowym i wsparciowym, m.in. lekarze, coache, psychologowie, psychiatrzy.

Udział w szkoleniu może być użyteczny niezależnie od podejścia psychoterapeutycznego, w którym psychoterapeuta pracuje. Ze szkolenia skorzystają zarówno osoby, które chcą jednorazowo zapoznać się z proponowanym przez ISTDP rozumieniem tego zagadnienia jak i te, które chcą pogłębiać swój kontakt z ISTDP.

Dzięki temu szkoleniu:

zwiększysz

zakres rozpoznawania i radzenia sobie z przyjmowaniem pozycji bezradności przez pacjentów

otrzymasz

wiedzę dotyczącą różnicowania między uczuciami a mechanizmami obronnymi

zrozumiesz

jak wpływa na postawę i działania terapeuty stosowanie przez pacjenta obrony bezradności 

Tematyka i opis szkolenia:

Czym jest bezradność – uczuciem, stanem, postawą, faktem? To w jaki sposób do tego podejdziemy będzie wpływało na proces terapeutyczny. Bezradność dotyczyć może zarówno pacjenta jak i terapeuty. W podejściu ISTDP kładzie się duży nacisk na pracę z bezradnością. Jak rozpoznawać bezradność u pacjenta i jak na nią reagować? Ten filmik może być inspiracją do tego pokazując możliwy sposób pracy z bezradnością. Jest to symulacja fragmentu sesji terapeutycznej opatrzona komentarzem superwizora, psychoterapeuty i nauczyciela w podejściu ISTDP. Jeśli chciałbyś potem pogłębić swoją wiedzę w tym temacie – rekomendujemy Ci film szkoleniowy „Bezradność – fakt czy mechanizm obronny”.

Komentarz supervisorski:

Gorgonia Wróbel-Sucharska

Psycholog, psychoterapeuta (certyfikaty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, The European Association for Psychorherapy oraz IEDTA) i trener (rekomendacja I i II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego)Ukończyła:

  • pierwszą polską edycją szkolenia w zakresie ISTDP (Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Dynamiczna
  • kurs dla nauczycieli ISTDP w Laboratorium Psychoterpaii
  • zaawansowany kurs ISTDP (Advanced core training of ISTDP) w Berlinie pod kierunkiem ten Josette Have-de Labije
                                      scenariusz: Renata Gehrke i Agnieszka Kamińska                         występują: Renata Gehrke i Maciej Kamiński

Forma kursu

Szkolenie jest przedstawione w formie prezentacji video zrealizowanej poprzez nagranie symulowanej sesji terapeutycznej.

 

  

Uczysz się na dowolnym urządzeniu

Masz dostęp do kursu z każdego urządzenia, Kurs jest dostosowany również do rodzaju urządzenia, więc możesz z niego korzystać zarówno na komputerze, tablecie, jak i smartfonie.

Uczysz się w dowolnym czasie

Szkolenie, które nabywasz jest do Twojej dyspozycji bez ograniczeń czasowych. Jedyne czego potrzebujesz to dostęp do internetu.

Możesz wielokrotnie powracać do szkolenia utrwalając wiedzę

24h na dobę możesz zalogować się do naszej Platformy Szkoleniowej i odtworzyć dowolny fragment szkolenia oraz opcjonalnie pobrać dodatkowe materiały szkoleniowe (np. prezentacje szkoleniowe, materiały dydaktyczne, etc).

Jakość przeze wszystkim

Nasze szkolenia prowadzone są przez wysokiej klasy specjalistów z obszaru zdrowia psychicznego. Dodatkowo formuła szkoleń jest zapisem spotkań z innymi specjalistami dzięki czemu stają się one ciekawsze, bardziej interaktywne i wciągające.

Dlaczego warto nam zaufać?

O nurcie ISTDP

ISTDP – Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Psychodynamiczna (Intensive Short-Term Dynamic Psychotherapy) to podejście oparte na założeniach psychoanalitycznych oraz teorii przywiązania Johna Bowlby’ego, stworzone przez Habiba Davanloo w latach 60-tych. Obecnie intensywnie rozwijane przez jego następców w USA i Europie (m.in Josette ten have de Labije, Roberta Neborsky’ego, Keesa Cornelissena, Jona Fredericksona, Patricię Coughllin della Selva, Allana Abbasa). Odwołuje się do osiągnięć psychologii, psychoterapii, medycyny i neuronauki. Skuteczność ISTDP potwierdzają liczne badania naukowe.
W Polsce ta nowatorska metoda psychoterapii staje się coraz bardziej popularna, zwłaszcza od kiedy są już tutaj certyfikowani psychoterapeuci, którzy ukończyli zaawansowane szkolenie psychoterapeutyczne w zakresie ISTDP uprawniające do samodzielnego prowadzenie psychoterapii w tym nurcie.

Polski Instytut ISTDP  –  SENTIO

W czerwcu 2016r. powołany został do istnienia Polski Instytut Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej SENTIO, co z języka łacińskiego oznacza: mieć uczucie, zdać sobie sprawę. Założycielkami Instytutu są Renata Gehrke i Agnieszka Kamińska. Fundamentem ich dwudziestoletniej współpracy i przyjaźni jest wspólna pasja zawodowa i wartości. Przez te lata zdobywały wiedzę i doświadczenie psychoterapeutyczne od różnych nauczycieli.

W 2013 roku po zgłębieniu wiedzy dotyczącej ISTDP zdecydowały, że chcą specjalizować się w tym nurcie, a uzyskując międzynarodowy certyfikat psychoterapeuty ISTDP wiedziały, że nade wszystko chcą propagować tę metodę w Polsce.

Współpracujemy z:

Dane kontaktowe:

Adres:

Polski Instytut ISTDP SENITO
Al. Rzeczpospolitej 4a/147
80-369 Gdańsk

Telefon:

+48 506 062 088

+48 602 666 047

Adres e-mail:

istdp.psychoterapia@gmail.com

Masz dodatkowe pytania?

Napisz: