pomóż swoim klientom

podnieś swoją efektywność i satysfakcję zawodową

Weź udział w szkoleniu

Budowanie świadomego i nieświadomego przymierza roboczego

TERAZ: 390zł
Standardowa cena tego szkolenia 490zł

Oferta specjalna ważna jeszcze:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Promocja obowiązuje do 20 czerwca 2021 roku i jest związana z promocją nowej platformy szkoleniowej.

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie kierujemy do psychoterapeutów oraz osób, które w swojej pracy wykorzystują interakcje o charakterze pomocowym i wsparciowym, m.in. lekarze, coache, psychologowie, psychiatrzy.

Udział w szkoleniu może być użyteczny niezależnie od podejścia psychoterapeutycznego, w którym psychoterapeuta pracuje. Ze szkolenia skorzystają zarówno osoby, które chcą jednorazowo zapoznać się z proponowanym przez ISTDP rozumieniem tego zagadnienia jak i te, które chcą pogłębiać swój kontakt z ISTDP.

Dzięki temu szkoleniu:

zwiększysz

zrozumienie czynników wpływających na skuteczność terapii

otrzymasz

narzędzia do monitorowania poziomu przymierza roboczego w trakcie pracy z pacjentem

zrozumiesz

specyfikę świadomego i nieświadomego procesu budowania współpracy między pacjentem i terapeutą 

Tematyka i opis szkolenia:

 • tworzenie i pogłębianie tworzenia świadomego i nieświadomego przymierza roboczego

Znaczenie  przymierza terapeutycznego dla efektów psychoterapii jest oczywiste i szeroko znane od dawna. Habib Davanloo uczy, jak rozwijać nieświadomy poziom współpracy pacjenta z terapeutą, jak w krótkim czasie wspomagać pacjenta w zmniejszaniu poziomu oporu, zwiększając tym samym jego zaangażowanie w proces zmian. Celem seminarium  jest zaprezentowanie wybranych sposobów wspierania pacjentów w takiej właśnie, jak najkrótszej i jak najskuteczniejszej drodze do budowania trwałych zmian w strukturze osobowości i, co za tym idzie, możliwie szybkiego i trwałego zastępowania destrukcyjnych wzorców adaptacji konstruktywnymi.  

Program szkolenia:

 • budowanie więzi ze zdrową częścią pacjenta 
 • nieświadome przymierze robocze 
 • przeszkody w nawiązywaniu przymierza roboczego
 • separacja ego od superego
 • obrony egosyntoniczne
 • obrony egodystoniczne
 • budowanie przymierza roboczego
 • podział odpowiedzialności

 

Prowadzący szkolenie:

Gorgonia Wróbel-Sucharska

Psycholog, psychoterapeuta (certyfikaty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, The European Association for Psychorherapy oraz IEDTA) i trener (rekomendacja I i II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego)Ukończyła:

 • pierwszą polską edycją szkolenia w zakresie ISTDP (Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Dynamiczna
 • kurs dla nauczycieli ISTDP w Laboratorium Psychoterpaii
 • zaawansowany kurs ISTDP (Advanced core training of ISTDP) w Berlinie pod kierunkiem ten Josette Have-de Labije

Poznaj opinie kursantów, którzy nam zaufali

„Bardzo dziękuję za to szkolenie bo ono niesamowicie zbiera różne składowe tego co się dzieje często na początku terapii: zdolność do psychologizowania po stronie pacjenta, budowanie przymierza i roli terapeuty w pierwszej fazie spotkania przy dużym poziomie lęku po stronie pacjenta.”

Anna – psycholog

Dla mnie niesamowicie ciekawe było to, że wśród swoich pacjentów odnalazłam podczas tego szkolenia wielu takich, którzy często intelektualizaują i uświadomiłam sobie jak łatwo wejść w takie rozmowy i jak potem trudno to zatrzymać, powrócić do ciała i ile energii mnie to kosztuje

Jolanta – psychoterapeuta

Mnie ujmuje bardzo dobór słownictwa jakiego używałaś <wypowiedź do prowadzącej> i zwróciłam uwagę na określenie, że terapeuta często ‘podrażnia’ u pacjenta schowane gdzieś głęboko emocje, tęsknoty….”

Joanna – psycholog, psychoterapeuta

Forma kursu

Szkolenie jest przedstawione w formie prezentacji video zrealizowanej poprzez aplikację do tworzenia videokonferencji, a jego częścią jest również zapis dialogu z uczestnikami (pytania, komentarze, dzielenie się osobistymi trudnościami w pracy zawodowej), co stanowi wartość dodaną szkolenia.

Uczysz się na dowolnym urządzeniu

Masz dostęp do kursu z każdego urządzenia, Kurs jest dostosowany również do rodzaju urządzenia, więc możesz z niego korzystać zarówno na komputerze, tablecie, jak i smartfonie.

Uczysz się w dowolnym czasie

Szkolenie, które nabywasz jest do Twojej dyspozycji bez ograniczeń czasowych. Jedyne czego potrzebujesz to dostęp do internetu.

Możesz wielokrotnie powracać do szkolenia utrwalając wiedzę

24h na dobę możesz zalogować się do naszej Platformy Szkoleniowej i odtworzyć dowolny fragment szkolenia oraz opcjonalnie pobrać dodatkowe materiały szkoleniowe (np. prezentacje szkoleniowe, materiały dydaktyczne, etc).

Jakość przeze wszystkim

Nasze szkolenia prowadzone są przez wysokiej klasy specjalistów z obszaru zdrowia psychicznego. Dodatkowo formuła szkoleń jest zapisem spotkań z innymi specjalistami dzięki czemu stają się one ciekawsze, bardziej interaktywne i wciągające.

Dlaczego warto nam zaufać?

O nurcie ISTDP

ISTDP – Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Psychodynamiczna (Intensive Short-Term Dynamic Psychotherapy) to podejście oparte na założeniach psychoanalitycznych oraz teorii przywiązania Johna Bowlby’ego, stworzone przez Habiba Davanloo w latach 60-tych. Obecnie intensywnie rozwijane przez jego następców w USA i Europie (m.in Josette ten have de Labije, Roberta Neborsky’ego, Keesa Cornelissena, Jona Fredericksona, Patricię Coughllin della Selva, Allana Abbasa). Odwołuje się do osiągnięć psychologii, psychoterapii, medycyny i neuronauki. Skuteczność ISTDP potwierdzają liczne badania naukowe.
W Polsce ta nowatorska metoda psychoterapii staje się coraz bardziej popularna, zwłaszcza od kiedy są już tutaj certyfikowani psychoterapeuci, którzy ukończyli zaawansowane szkolenie psychoterapeutyczne w zakresie ISTDP uprawniające do samodzielnego prowadzenie psychoterapii w tym nurcie.

Polski Instytut ISTDP  –  SENTIO

W czerwcu 2016r. powołany został do istnienia Polski Instytut Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej SENTIO, co z języka łacińskiego oznacza: mieć uczucie, zdać sobie sprawę. Założycielkami Instytutu są Renata Gehrke i Agnieszka Kamińska. Fundamentem ich dwudziestoletniej współpracy i przyjaźni jest wspólna pasja zawodowa i wartości. Przez te lata zdobywały wiedzę i doświadczenie psychoterapeutyczne od różnych nauczycieli.

W 2013 roku po zgłębieniu wiedzy dotyczącej ISTDP zdecydowały, że chcą specjalizować się w tym nurcie, a uzyskując międzynarodowy certyfikat psychoterapeuty ISTDP wiedziały, że nade wszystko chcą propagować tę metodę w Polsce.

Współpracujemy z:

Oferta specjalna ważna jeszcze:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Dane kontaktowe:

Adres:

Polski Instytut ISTDP SENITO
Al. Rzeczpospolitej 4a/147
80-369 Gdańsk

Telefon:

+48 506 062 088

+48 602 666 047

Adres e-mail:

istdp.psychoterapia@gmail.com

Masz dodatkowe pytania?

Napisz: