pomóż swoim klientom

podnieś swoją efektywność i satysfakcję zawodową

Weź udział w szkoleniu

LĘK
DIAGNOZA I REGULACJA

CENA: 490zł

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie kierujemy do psychoterapeutów oraz osób, które w swojej pracy wykorzystują interakcje o charakterze pomocowym i wsparciowym, m.in. lekarze, coache, psychologowie, psychiatrzy.

Udział w szkoleniu może być użyteczny niezależnie od podejścia psychoterapeutycznego, w którym psychoterapeuta pracuje. Ze szkolenia skorzystają zarówno osoby, które chcą jednorazowo zapoznać się z proponowanym przez ISTDP rozumieniem tego zagadnienia jak i te, które chcą pogłębiać swój kontakt z ISTDP.

Dzięki temu szkoleniu:

zwiększysz

poziom rozumienia koncepcji nieświadomego lęku.

otrzymasz

wiedzę pozwalającą diagnozować poziom lęku i wspierać pacjentów w jego regulowaniu

zrozumiesz

znaczenie lęku w funkcjonowaniu trójkąta konfliktu 

Tematyka i opisz szkolenia:

 • świadomy i nieświadomy lęk w procesie psychoterapii
 • diagnoza i regulacja

Seminarium  pozwala poznać koncepcję lęku nieświadomego, stanowiącą jeden z bazowych filarów podejścia ISTDP. Umiejętności diagnozowania poziomu lęku, określenia progu jego tolerancji, rozpoznawania mechanizmów obronnych utrudniających regulację lęku.
Ważna część szkolenia dotyczy zrozumienia wypracowanej przez twórcę ISTDP. Habiba Davanloo, drogi do odblokowania nieświadomości, która jest kluczowa w prowadzeniu pacjenta.

Program szkolenia:

 • miejsce lęku w naturze człowieka 
 • drogi kanalizowania lęku 
 • neurobiologiczna regulacja lęku
 • wpływ mechanizmów obronnych na przetwarzanie lęku
 • ocen zdolności regulowania lęku (zdrowa / niezdrowa)
 • znaczenie wsparcia społecznego
 • błędy pacjenta i błędy terapeuty w radzeniu sobie z lękiem
 • problemy somatyczne w wyniku przewlekłego lęku

 

Prowadzący szkolenie:

Gorgonia Wróbel-Sucharska

Psycholog, psychoterapeuta (certyfikaty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, The European Association for Psychorherapy oraz IEDTA) i trener (rekomendacja I i II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego)Ukończyła:

 • pierwszą polską edycją szkolenia w zakresie ISTDP (Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Dynamiczna
 • kurs dla nauczycieli ISTDP w Laboratorium Psychoterpaii
 • zaawansowany kurs ISTDP (Advanced core training of ISTDP) w Berlinie pod kierunkiem ten Josette Have-de Labije

Poznaj opinie kursantów, którzy nam zaufali

„Bardzo dziękuję – jestem bardzo poruszona, bardzo dużo mi dało to szkolenie i nareszcie zrozumiałam zagadnienie nieświadomej części lęku.”

Justyna – psycholog, psychoterapeuta

„Po raz kolejny dziękuje, po raz kolejna ogromna dawka wiedzy, ale przede wszystkim co jest dla mnie bardzo cenne świetne wyjaśnienie skomplikowanej problematyki lęku”

Monika – psycholog, psychoterapeuta

„Dziękuje za dzisiejsze szkolenie, ja osobiście jestem zachwycona przedstawieniem tych zagadnień w tak przystępny sposób. Bardzo porusza mnie to o czym słyszałam w zakresie przymierza roboczego, a szczególnie to, że można być z pacjentem w swoistym „ducie” w podejściu do obserwacji lęku. Było to dla mnie bardzo cenne, dziękuję.”

Joanna – psycholog, psychoterapeuta

Forma kursu

Szkolenie jest przedstawione w formie prezentacji video zrealizowanej poprzez aplikację do tworzenia videokonferencji, a jego częścią jest również zapis dialogu z uczestnikami (pytania, komentarze, dzielenie się osobistymi trudnościami w pracy zawodowej), co stanowi wartość dodaną szkolenia.

Uczysz się na dowolnym urządzeniu

Masz dostęp do kursu z każdego urządzenia, Kurs jest dostosowany również do rodzaju urządzenia, więc możesz z niego korzystać zarówno na komputerze, tablecie, jak i smartfonie.

Uczysz się w dowolnym czasie

Szkolenie, które nabywasz jest do Twojej dyspozycji bez ograniczeń czasowych. Jedyne czego potrzebujesz to dostęp do internetu.

Możesz wielokrotnie powracać do szkolenia utrwalając wiedzę

24h na dobę możesz zalogować się do naszej Platformy Szkoleniowej i odtworzyć dowolny fragment szkolenia oraz opcjonalnie pobrać dodatkowe materiały szkoleniowe (np. prezentacje szkoleniowe, materiały dydaktyczne, etc).

Jakość przeze wszystkim

Nasze szkolenia prowadzone są przez wysokiej klasy specjalistów z obszaru zdrowia psychicznego. Dodatkowo formuła szkoleń jest zapisem spotkań z innymi specjalistami dzięki czemu stają się one ciekawsze, bardziej interaktywne i wciągające.

Dlaczego warto nam zaufać?

O nurcie ISTDP

ISTDP – Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Psychodynamiczna (Intensive Short-Term Dynamic Psychotherapy) to podejście oparte na założeniach psychoanalitycznych oraz teorii przywiązania Johna Bowlby’ego, stworzone przez Habiba Davanloo w latach 60-tych. Obecnie intensywnie rozwijane przez jego następców w USA i Europie (m.in Josette ten have de Labije, Roberta Neborsky’ego, Keesa Cornelissena, Jona Fredericksona, Patricię Coughllin della Selva, Allana Abbasa). Odwołuje się do osiągnięć psychologii, psychoterapii, medycyny i neuronauki. Skuteczność ISTDP potwierdzają liczne badania naukowe.
W Polsce ta nowatorska metoda psychoterapii staje się coraz bardziej popularna, zwłaszcza od kiedy są już tutaj certyfikowani psychoterapeuci, którzy ukończyli zaawansowane szkolenie psychoterapeutyczne w zakresie ISTDP uprawniające do samodzielnego prowadzenie psychoterapii w tym nurcie.

Polski Instytut ISTDP  –  SENTIO

W czerwcu 2016r. powołany został do istnienia Polski Instytut Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej SENTIO, co z języka łacińskiego oznacza: mieć uczucie, zdać sobie sprawę. Założycielkami Instytutu są Renata Gehrke i Agnieszka Kamińska. Fundamentem ich dwudziestoletniej współpracy i przyjaźni jest wspólna pasja zawodowa i wartości. Przez te lata zdobywały wiedzę i doświadczenie psychoterapeutyczne od różnych nauczycieli.

W 2013 roku po zgłębieniu wiedzy dotyczącej ISTDP zdecydowały, że chcą specjalizować się w tym nurcie, a uzyskując międzynarodowy certyfikat psychoterapeuty ISTDP wiedziały, że nade wszystko chcą propagować tę metodę w Polsce.

Współpracujemy z:

Oferta specjalna ważna jeszcze:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Dane kontaktowe:

Adres:

Polski Instytut ISTDP SENITO
Al. Rzeczpospolitej 4a/147
80-369 Gdańsk

Telefon:

+48 506 062 088

+48 602 666 047

Adres e-mail:

istdp.psychoterapia@gmail.com

Masz dodatkowe pytania?

Napisz: