pomóż swoim klientom

podnieś swoją efektywność i satysfakcję zawodową

Weź udział w szkoleniu

Rozwój nerwicy
Droga do nieświadomości

CENA: 490zł

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie kierujemy do psychoterapeutów oraz osób, które w swojej pracy wykorzystują interakcje o charakterze pomocowym i wsparciowym, m.in. lekarze, coache, psychologowie, psychiatrzy

Udział w szkoleniu może być użyteczny niezależnie od podejścia psychoterapeutycznego, w którym psychoterapeuta pracuje. Ze szkolenia skorzystają zarówno osoby, które chcą jednorazowo zapoznać się z proponowanym przez ISTDP rozumieniem tego zagadnienia jak i te, które chcą pogłębiać swój kontakt z ISTDP.

Dzięki temu szkoleniu:

zwiększysz

poziom rozumienia zdrowej i patologicznej struktury psychicznej pacjenta.

otrzymasz

wstępny zarys drogi prowadzącej do odblokowania nieświadomości i uwalniania pacjentów od nerwicowych rozwiązań ich wewnętrznych konfliktów

zrozumiesz

zależności między pierwotnymi traumami przywiązania i destrukcyjnymi sposobami adaptacji 

Tematyka i opisz szkolenia:

  • powstawanie zaburzeń nerwicowych wg nurtu ISTDP
  • sposoby rozumienia struktury psychicznej pacjentów, wyznaczające dalsze postępowanie terapeutyczne

Seminarium jest pierwszym krokiem wprowadzającym w teorię i praktykę prowadzenia procesu terapeutycznego w nurcie ISTDP. W pierwszej kolejności pozwala zastanowić się nad okolicznościami powstawania traum psychicznych. ich rodzajami oraz konsekwencjami. Daje szansę zrozumienia. w jaki sposób powstają destrukcyjne mechanizmy. niszczące jakość życia i relacje interpersonalne, sprzyjające powstawaniu objawów psychopatologicznych.
Ważna część szkolenia dotyczy zrozumienia wypracowanej przez twórcę ISTDP. Habiba Davanloo, drogi do odblokowania nieświadomości, a co za tym idzie – uzyskania dostępu do podstawowych konfliktów nerwicach.

Program szkolenia:

krótki zarys historyczny podjeścia ISTDP

znaczenie więzi z matką dla rozwoju niemowlęcia

konsekwencje doświadczonych przez dziecko traum relacyjnych

etapy powstawania zaburzeń nerwicowych wg Habiba Davanloo

rodzaje doświadczonych traum psychicznych

znaczenie wsparcia społecznego

pojęcie kompleksu złożonych uczuć przeniesieniowych

patologia superego

spektrum zaburzeń nerwicowych wg H. Davanloo

centralna sekwencja dynamiczna

kamienie lilowe w psychoterapeutycznej w drodze do doblokowania nieświadomości

Prowadzący szkolenie:

Gorgonia Wróbel-Sucharska

Psycholog, psychoterapeuta (certyfikaty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, The European Association for Psychorherapy oraz IEDTA) i trener (rekomendacja I i II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego)Ukończyła:

  • pierwszą polską edycją szkolenia w zakresie ISTDP (Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Dynamiczna
  • kurs dla nauczycieli ISTDP w Laboratorium Psychoterpaii
  • zaawansowany kurs ISTDP (Advanced core training of ISTDP) w Berlinie pod kierunkiem ten Josette Have-de Labije

Poznaj opinie kursantów, którzy nam zaufali

„Dla mnie ro szkolenie pokazuje, że te metody są na prawdę precyzyjne i to nie są przypadkowe działania. Mają swoją strukturę, osadzenie w teorii, własne nazewnictwo. W tym szkoleniu zauważyłał elementy, które są znane z innych podejść, ale z pewnością bezcenne jest omawianie konkretnej sesji. Ma to wtedy wydźwięk bardzo praktyczny. Z kolei pokazanie sekwencji tego jak powstaje nerwica, czy skutki patologii super ego, są pozornie oczywiste, a jednak bardzo porządkujące, super warsztat!”
Anna Kubańska

„Po tym szkoleniu moja wiedza bardziej się systematyzowała. To szkolenie zwiększyło moją ciekawość i chcęć, aby głębiej poznawać i uczyć się tego podejścia terapeutycznego.”

„Dawno nie zrobiłam tylu notatek jak podczas tego szkolenia. Kwestie tu poruszane są oczywiste, ale dzięki nim wszystko mi się poukładało w jedną, sensowną całość. Widzę  także jak trudne jest to, aby wszystko to objąć całościowo, zobaczyć te wszystkie niuanse, momenty, reakcje u pacjenta: np, po jakich sygnałach poznać że obrony pacjenta zaczynają robić się dla niego dystoniczne, jak zauważyć lęk w ciele pacjenta. Myslę, że zauważenie tych sygnałów jest najtrudniejsze.”
Monika Marcussen

Forma kursu

Szkolenie jest przedstawione w formie prezentacji video zrealizowanej poprzez aplikację do tworzenia videokonferencji, a jego częścią jest również zapis dialogu z uczestnikami (pytania, komentarze, dzielenie się osobistymi trudnościami w pracy zawodowej), co stanowi wartość dodaną szkolenia.

Uczysz się na dowolnym urządzeniu

Masz dostęp do kursu z każdego urządzenia, Kurs jest dostosowany również do rodzaju urządzenia, więc możesz z niego korzystać zarówno na komputerze, tablecie, jak i smartfonie.

Uczysz się w dowolnym czasie

Szkolenie, które nabywasz jest do Twojej dyspozycji bez ograniczeń czasowych. Jedyne czego potrzebujesz to dostęp do internetu.

Możesz wielokrotnie powracać do szkolenia utrwalając wiedzę

24h na dobę możesz zalogować się do naszej Platformy Szkoleniowej i odtworzyć dowolny fragment szkolenia oraz opcjonalnie pobrać dodatkowe materiały szkoleniowe (np. prezentacje szkoleniowe, materiały dydaktyczne, etc).

Jakość przeze wszystkim

Nasze szkolenia prowadzone są przez wysokiej klasy specjalistów z obszaru zdrowia psychicznego. Dodatkowo formuła szkoleń jest zapisem spotkań z innymi specjalistami dzięki czemu stają się one ciekawsze, bardziej interaktywne i wciągające.

Dlaczego warto nam zaufać?

O nurcie ISTDP

ISTDP – Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Psychodynamiczna (Intensive Short-Term Dynamic Psychotherapy) to podejście oparte na założeniach psychoanalitycznych oraz teorii przywiązania Johna Bowlby’ego, stworzone przez Habiba Davanloo w latach 60-tych. Obecnie intensywnie rozwijane przez jego następców w USA i Europie (m.in Josette ten have de Labije, Roberta Neborsky’ego, Keesa Cornelissena, Jona Fredericksona, Patricię Coughllin della Selva, Allana Abbasa). Odwołuje się do osiągnięć psychologii, psychoterapii, medycyny i neuronauki. Skuteczność ISTDP potwierdzają liczne badania naukowe.
W Polsce ta nowatorska metoda psychoterapii staje się coraz bardziej popularna, zwłaszcza od kiedy są już tutaj certyfikowani psychoterapeuci, którzy ukończyli zaawansowane szkolenie psychoterapeutyczne w zakresie ISTDP uprawniające do samodzielnego prowadzenie psychoterapii w tym nurcie.

Polski Instytut ISTDP  –  SENTIO

W czerwcu 2016r. powołany został do istnienia Polski Instytut Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej SENTIO, co z języka łacińskiego oznacza: mieć uczucie, zdać sobie sprawę. Założycielkami Instytutu są Renata Gehrke i Agnieszka Kamińska. Fundamentem ich dwudziestoletniej współpracy i przyjaźni jest wspólna pasja zawodowa i wartości. Przez te lata zdobywały wiedzę i doświadczenie psychoterapeutyczne od różnych nauczycieli.

W 2013 roku po zgłębieniu wiedzy dotyczącej ISTDP zdecydowały, że chcą specjalizować się w tym nurcie, a uzyskując międzynarodowy certyfikat psychoterapeuty ISTDP wiedziały, że nade wszystko chcą propagować tę metodę w Polsce.

Współpracujemy z:

Dane kontaktowe:

Adres:

Polski Instytut ISTDP SENITO
Al. Rzeczpospolitej 4a/147
80-369 Gdańsk

Telefon:

+48 506 062 088

+48 602 666 047

Adres e-mail:

istdp.psychoterapia@gmail.com

Masz dodatkowe pytania?

Napisz: