pomóż swoim klientom

podnieś swoją efektywność i satysfakcję zawodową

Weź udział w szkoleniu

Rozkaz i Posłuszeństwo – rzecz o superego

TERAZ: 390zł
Standardowa cena tego szkolenia 490zł

Oferta specjalna ważna jeszcze:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Promocja obowiązuje do 20 czerwca 2021 roku.

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie kierujemy do psychoterapeutów oraz osób, które w swojej pracy wykorzystują interakcje o charakterze pomocowym i wsparciowym, m.in. lekarze, coache, psychologowie, psychiatrzy.

Udział w szkoleniu może być użyteczny niezależnie od podejścia psychoterapeutycznego, w którym psychoterapeuta pracuje. Ze szkolenia skorzystają zarówno osoby, które chcą jednorazowo zapoznać się z proponowanym przez ISTDP rozumieniem tego zagadnienia jak i te, które chcą pogłębiać swój kontakt z ISTDP.

Dzięki temu szkoleniu:

zwiększysz

swoje kompetencje w budowaniu świadomego i nieświadomego przymierza roboczego podczas pracy psychoterapeutycznej z pacjentem.

otrzymasz

informacje na temat patologicznego i konstruktywnego superego pacjenta

zrozumiesz

jak rozpoznawać i przepracowywać z pacjentem jego identyfikację z wcześniejszymi, destrukcyjnymi/niszczącymi/raniącymi opiekunami 

Tematyka i opisz szkolenia:

Rola superego w powstawaniu i utrzymywaniu dolegliwości pacjentów, z powodu których szukają pomocy u psychoterapeuty.

Program szkolenia:

Podczas szkolenia zostanie omówione pojęcie superego w ujęciu Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej. Uczestnicy dowiedzą się, jaka jest rola superego w powstawaniu i utrzymywaniu zaburzeń pacjenta. Będziemy rozmawiali o wpływie patologii superego na przebieg i wynik procesu terapeutycznego. Zastanowimy się nad tym, w jaki sposób terapeuta może funkcjonować jako konstruktywne superego pacjenta. Podczas warsztatu zostaną pokazane i przećwiczone konkretne techniki pracy psychoterapeutycznej z patologicznym superego pacjenta. iu sobie z lękiem

   

   

  Prowadzący szkolenie:

  Anna Ciężkowska

  mgr psychologii, psychoterapeutka Certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracuje jako psycholog i psychoterapeutka, przyjmując pacjentów w prywatnym gabinecie w Białymstoku. Od 2009 szkoli się w podejściu ISTDP. W 2013 roku ukończyła pierwszą edycję szkolenia w zakresie ISTDP (Core Training) w Polsce, uzyskując certyfikat psychoterapeuty IEDTA. W 2016 roku ukończyła kurs dla nauczycieli ISTDP w Laboratorium Psychoedukacji. Ukończyła zaawansowany kurs ISTDP (ISTDP Advanced Core Training) w Berlinie pod kierunkiem Josette ten Have- de Labije. Obecnie w trakcie procesu certyfikacji na superwizora.    

  Poznaj opinie kursantów, którzy nam zaufali

  „Bardzo dziękuję  za rozjaśnienie wielu kwestii i uświadomienie jak moje super ego jest obecne podczas moich sesji z pacjentami. Do zobaczenia na następnych szkoleniach!.”

  Beata – psychoterapeuta

  „Dziękuje za zobrazowanie tych wszystkich technikalii, które są bardzo ważne w naszej pracy i pokazanie tego, że pacjenci nie raz mogą zapędzić nas w ‘kozi róg’. Bardzo chętnie będę tu wracać.”

  Tomasz- psycholog, psychoterapeuta

  „Bardzo fajnie uporządkowały mi się obszary dotyczące pracy super ego, które jakoś wcześniej intuicyjnie wyczuwałam i chciałabym jeszcze pilnie przestudiować tę prezentacje. Wszystko było tak dobrze wyjaśnione, że myślę że to się uda. To wszystko co mówiłaś jest bardzo ważne. Mało jest takich szkoleń, które aż tak wnikliwie omawiają ten temat. Dziękuje, wiele z tego wyniosłam.”

  Anna – psycholog, psychoterapeuta

  Forma kursu

  Szkolenie jest przedstawione w formie prezentacji video zrealizowanej poprzez aplikację do tworzenia videokonferencji, a jego częścią jest również zapis dialogu z uczestnikami (pytania, komentarze, dzielenie się osobistymi trudnościami w pracy zawodowej), co stanowi wartość dodaną szkolenia.

  Uczysz się na dowolnym urządzeniu

  Masz dostęp do kursu z każdego urządzenia, Kurs jest dostosowany również do rodzaju urządzenia, więc możesz z niego korzystać zarówno na komputerze, tablecie, jak i smartfonie.

  Uczysz się w dowolnym czasie

  Szkolenie, które nabywasz jest do Twojej dyspozycji bez ograniczeń czasowych. Jedyne czego potrzebujesz to dostęp do internetu.

  Możesz wielokrotnie powracać do szkolenia utrwalając wiedzę

  24h na dobę możesz zalogować się do naszej Platformy Szkoleniowej i odtworzyć dowolny fragment szkolenia oraz opcjonalnie pobrać dodatkowe materiały szkoleniowe (np. prezentacje szkoleniowe, materiały dydaktyczne, etc).

  Jakość przeze wszystkim

  Nasze szkolenia prowadzone są przez wysokiej klasy specjalistów z obszaru zdrowia psychicznego. Dodatkowo formuła szkoleń jest zapisem spotkań z innymi specjalistami dzięki czemu stają się one ciekawsze, bardziej interaktywne i wciągające.

  Dlaczego warto nam zaufać?

  O nurcie ISTDP

  ISTDP – Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Psychodynamiczna (Intensive Short-Term Dynamic Psychotherapy) to podejście oparte na założeniach psychoanalitycznych oraz teorii przywiązania Johna Bowlby’ego, stworzone przez Habiba Davanloo w latach 60-tych. Obecnie intensywnie rozwijane przez jego następców w USA i Europie (m.in Josette ten have de Labije, Roberta Neborsky’ego, Keesa Cornelissena, Jona Fredericksona, Patricię Coughllin della Selva, Allana Abbasa). Odwołuje się do osiągnięć psychologii, psychoterapii, medycyny i neuronauki. Skuteczność ISTDP potwierdzają liczne badania naukowe.
  W Polsce ta nowatorska metoda psychoterapii staje się coraz bardziej popularna, zwłaszcza od kiedy są już tutaj certyfikowani psychoterapeuci, którzy ukończyli zaawansowane szkolenie psychoterapeutyczne w zakresie ISTDP uprawniające do samodzielnego prowadzenie psychoterapii w tym nurcie.

  Polski Instytut ISTDP  –  SENTIO

  W czerwcu 2016r. powołany został do istnienia Polski Instytut Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej SENTIO, co z języka łacińskiego oznacza: mieć uczucie, zdać sobie sprawę. Założycielkami Instytutu są Renata Gehrke i Agnieszka Kamińska. Fundamentem ich dwudziestoletniej współpracy i przyjaźni jest wspólna pasja zawodowa i wartości. Przez te lata zdobywały wiedzę i doświadczenie psychoterapeutyczne od różnych nauczycieli.

  W 2013 roku po zgłębieniu wiedzy dotyczącej ISTDP zdecydowały, że chcą specjalizować się w tym nurcie, a uzyskując międzynarodowy certyfikat psychoterapeuty ISTDP wiedziały, że nade wszystko chcą propagować tę metodę w Polsce.

  Współpracujemy z:

  Oferta specjalna ważna jeszcze:

  Dzień(s)

  :

  Godzina(y)

  :

  Minut(y)

  :

  Sekund(y)

  Dane kontaktowe:

  Adres:

  Polski Instytut ISTDP SENITO
  Al. Rzeczpospolitej 4a/147
  80-369 Gdańsk

  Telefon:

  +48 506 062 088

  +48 602 666 047

  Adres e-mail:

  istdp.psychoterapia@gmail.com

  Masz dodatkowe pytania?

  Napisz: