pomóż swoim klientom

podnieś swoją efektywność i satysfakcję zawodową

Weź udział w szkoleniu

Wokół wINY

I WSTYDU

TERAZ: 330zł
Standardowa cena tego szkolenia 430

Oferta specjalna ważna jeszcze:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Promocja obowiązuje do 15 marca 2021 roku.

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie kierujemy do psychoterapeutów oraz osób, które w swojej pracy wykorzystują interakcje o charakterze pomocowym i wsparciowym, m.in. lekarze, coache, psychologowie, psychiatrzy

Udział w szkoleniu może być użyteczny niezależnie od podejścia psychoterapeutycznego, w którym psychoterapeuta pracuje. Ze szkolenia skorzystają zarówno osoby, które chcą jednorazowo zapoznać się z proponowanym przez ISTDP rozumieniem tego zagadnienia jak i te, które chcą pogłębiać swój kontakt z ISTDP.

Dzięki temu szkoleniu:

zwiększysz

świadomość  funkcji wstydu i poczucia winy, poznasz ich specyfikę i miejsce w procesie rozwoju człowieka.

otrzymasz

narzędzia do różnicowania winy i wstydu.

zrozumiesz

zależności między doświadczeniami wstydu i winy. 

Tematyka i opisz szkolenia:

  • miejsce poczucia winy oraz wstydu w systemie psychicznym pacjentów

Celem seminarium jest przedstawienie wybranych aspektów ISTDP, które znacząco wpływają na tworzenie przymierza roboczego, a co za tym idzie na efektywność psychoterapii. W ISTDP wina jest jednym z kluczowych dla procesu terapeutycznego zjawisk. Właściwe jej rozpoznanie, rozumienie jej znaczenia, może mieć decydujący wpływ na powodzenie leczenia. M.in. można z tej perspektywy spojrzeć na bardzo destrukcyjne zjawisko negatywnej reakcji terapeutycznej, minimalizując prawdopodobieństwo jej wystąpienia w znaczący sposób.  

Także pojęcie wstydu, widziane przez pryzmat ISTDP, pozwala na umiejscowienie go na drodze do odblokowania nieświadomości tak, żeby i terapeuta, i pacjent,  mogli skuteczniej zmierzyć się z tą przeszkodą, jednocześnie wzmacniając realistyczną relację terapeutyczną.

Program szkolenia:

  • refleksje nad miejscem wstydu na trójkącie konfliktu
  • funkcja wstydu i winy w rozwoju dziecka
  • różnicowanie doświadczenia wstydu i winy 
  • mechanizmy obronne przeciwko przeżywaniu winy
  • wpływ patologii superego na pojawianie się winy

Forma kursu

Szkolenie jest przedstawione w formie prezentacji video zrealizowanej poprzez aplikację do tworzenia videokonferencji, a jego częścią jest również zapis dialogu z uczestnikami (pytania, komentarze, dzielenie się osobistymi trudnościami w pracy zawodowej), co stanowi wartość dodaną szkolenia.

Uczysz się na dowolnym urządzeniu

Masz dostęp do kursu z każdego urządzenia, Kurs jest dostosowany również do rodzaju urządzenia, więc możesz z niego korzystać zarówno na komputerze, tablecie, jak i smartfonie.

Uczysz się w dowolnym czasie

Szkolenie, które nabywasz jest do Twojej dyspozycji bez ograniczeń czasowych. Jedyne czego potrzebujesz to dostęp do internetu.

Możesz wielokrotnie powracać do szkolenia utrwalając wiedzę

24h na dobę możesz zalogować się do naszej Platformy Szkoleniowej i odtworzyć dowolny fragment szkolenia oraz opcjonalnie pobrać dodatkowe materiały szkoleniowe (np. prezentacje szkoleniowe, materiały dydaktyczne, etc).

Jakość przeze wszystkim

Nasze szkolenia prowadzone są przez wysokiej klasy specjalistów z obszaru zdrowia psychicznego. Dodatkowo formuła szkoleń jest zapisem spotkań z innymi specjalistami dzięki czemu stają się one ciekawsze, bardziej interaktywne i wciągające.

Prowadzący szkolenie:

Gorgonia Wróbel-Sucharska

Psycholog, psychoterapeuta (certyfikaty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, The European Association for Psychorherapy oraz IEDTA) i trener (rekomendacja I i II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego)Ukończyła:

  • pierwszą polską edycją szkolenia w zakresie ISTDP (Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Dynamiczna
  • kurs dla nauczycieli ISTDP w Laboratorium Psychoterpaii
  • zaawansowany kurs ISTDP (Advanced core training of ISTDP) w Berlinie pod kierunkiem ten Josette Have-de Labije

Poznaj opinie kursantów, którzy nam zaufali

Wydaje mi się, że w standardowych szkoleniach jest mało informacji o tym jak pracować z ciałem, dlatego tak doceniam to obecne. Jedną z rzeczy która mnie najbardziej przyciąga do ISTDP jest właśnie zajmowanie się tymi doświadczeniami w ciele. Dziękuję za szkolenie i czekam na kolejne.’”

Oksana Świerczyńska, psycholog, psychoterapeutka

‚Dla mnie najważniejszym w tym szkoleniu, było to, że kluczem do różnicowania winy i wstydu jest empatia. Myślę, że będzie mi to bardzo pomagało w mojej pracy z pacjentami.’

Anna Bialik,  psychoterapeutka

‚Dla mnie odkrywczym był poodział na winę i obwinianie. Szczególnie poparte tyloma wartościowymi przykładami’

Ewa,  psychoterapeutka

Dlaczego warto nam zaufać?

O nurcie ISTDP

ISTDP – Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Psychodynamiczna (Intensive Short-Term Dynamic Psychotherapy) to podejście oparte na założeniach psychoanalitycznych oraz teorii przywiązania Johna Bowlby’ego, stworzone przez Habiba Davanloo w latach 60-tych. Obecnie intensywnie rozwijane przez jego następców w USA i Europie (m.in Josette ten have de Labije, Roberta Neborsky’ego, Keesa Cornelissena, Jona Fredericksona, Patricię Coughllin della Selva, Allana Abbasa). Odwołuje się do osiągnięć psychologii, psychoterapii, medycyny i neuronauki. Skuteczność ISTDP potwierdzają liczne badania naukowe.
W Polsce ta nowatorska metoda psychoterapii staje się coraz bardziej popularna, zwłaszcza od kiedy są już tutaj certyfikowani psychoterapeuci, którzy ukończyli zaawansowane szkolenie psychoterapeutyczne w zakresie ISTDP uprawniające do samodzielnego prowadzenie psychoterapii w tym nurcie.

Polski Instytut ISTDP  –  SENTIO

W czerwcu 2016r. powołany został do istnienia Polski Instytut Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej SENTIO, co z języka łacińskiego oznacza: mieć uczucie, zdać sobie sprawę. Założycielkami Instytutu są Renata Gehrke i Agnieszka Kamińska. Fundamentem ich dwudziestoletniej współpracy i przyjaźni jest wspólna pasja zawodowa i wartości. Przez te lata zdobywały wiedzę i doświadczenie psychoterapeutyczne od różnych nauczycieli.

W 2013 roku po zgłębieniu wiedzy dotyczącej ISTDP zdecydowały, że chcą specjalizować się w tym nurcie, a uzyskując międzynarodowy certyfikat psychoterapeuty ISTDP wiedziały, że nade wszystko chcą propagować tę metodę w Polsce.

Współpracujemy z:

Oferta specjalna ważna jeszcze:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Dane kontaktowe:

Adres:

Polski Instytut ISTDP SENITO
Al. Rzeczpospolitej 4a/147
80-369 Gdańsk

Telefon:

+48 506 062 088

+48 602 666 047

Adres e-mail:

istdp.psychoterapia@gmail.com

Masz dodatkowe pytania?

Napisz: