Lęk – diagnoza i regulacja
Opis Szkolenia
Szkolenie pozwala poznać koncepcję lęku nieświadomego, stanowiącą jeden z bazowych filarów podejścia ISTDP. Umiejętności diagnozowania poziomu lęku, określania progu jego tolerancji, rozpoznawania mechanizmów obronnych utrudniających regulację lęku, są kluczowe w prowadzeniu pacjenta drogą do odblokowania nieświadomości.
Szkolenie dogłębnie analizuje i przedstawia sposoby diagnozy i regulacji zarówno lęku świadomego jak i nieświadomego
Zakres tematyczny szkolenia:
Miejsce lęku w naturze człowieka
Drogi kanalizowania lęku
Neurobiologiczna regulacja lęku
Wpływ mechanizmów obronnych na przetwarzanie lęku
Ocena zdolności regulowania lęku (zdrowa / niezdrowa)
Błędy pacjenta i błędy terapeuty w radzeniu sobie z lękiem
Problemy somatyczne w wyniku przewlekłego lęku
Dzięki Szkoleniu
Zwiększysz poziom rozumienia koncepcji nieświadomego lęku
Otrzymasz wiedzę pozwalającą diagnozować poziom lęku i wspierać pacjentów w jego regulowaniu
Zrozumiesz znaczenie lęku w funkcjonowaniu trójkąta konflikt
Kupując otrzymujesz
Materiał wideo z treścią szkolenia
Prezentację ze szkolenia
Bezterminowy dostęp do materiałów
Prowadząca
Gorgonia Wróbel – Sucharska
Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta (certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, The European Association for Psychotherapy oraz The International Experiential Dynamic Therapy Association), trener (rekomendacja I i II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego) i superwizor psychoterapii (certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychologicznego). Ukończyła pierwszą polską edycję szkolenia w zakresie ISTDP (Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Dynamiczna), kurs dla nauczycieli ISTDP w Laboratorium Psychoterapii oraz zaawansowany kurs ISTDP (Advanced core training of ISTDP) w Berlinie pod kierunkiem Josette ten Have- de Labije. Członek zarządu Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną w Centrum Pomocy Psychologicznej i Edukacji DELTA w Bydgoszczy.

Jak powstało szkolenie
Szkolenie zrealizowane zostało w formie online poprzez aplikację do tworzenia wideokonferencji, dlatego jego częścią jest również zapis dialogu z uczestnikami (pytania, komentarze, dzielenie się osobistymi trudnościami w pracy zawodowej). W naszym przekonaniu stanowi to „wartość dodaną” szkolenia. Utrwalenie szkoleń online i umożliwienie ich zakupu, tak aby można było w dowolnym momencie skorzystać z tej wiedzy, jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez wielu specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego. Umożliwia to wielokrotne powracanie do treści szkolenia pogłębiając ich rozumienie.
Wierzymy, że szkolenie będzie dla Ciebie wsparciem w Twojej pracy podnosząc jej efektywność, a tym samym Twoją satysfakcję zawodową.